طراحی لوگو برای سایت چرا باید انجام شود؟ | افزایش شهرت برند

طراحی لوگو برای سایت | خاص لوگو

امروزه به دلیل گسترش فضاهای مربوط به اینترنت، شمار سایتهای مختلف رو به افزایش است. مهم نیست سایت مربوط به چه فعالیتی میباشد، لازم است اگر دید بلند مدت به آن دارید و میخواهید سایتتان پربازدید شود و باقی بماند، برایش لوگو طراحی کنید. چرا که لوگو به عنوان یک نماد بصری، بیانگر هویت کسب و کار شماست،

راههای ساخت لوگو برای سایت

با چندین روش میتوان یک لوگو برای سایتتان طراحی کنید، که در مورد اولین راه، میتوانید نرم افزارهای طراحی مختلف را دانلود یا خریداری کرده و به همراه آموزش آن، لوگوی مورد نظرتان را طراحی کنید.

در حالت بعدی، از یک طراح حرفه ای یا نیمه حرفه ای درخواست کنید تا لوگویی که برازنده ی سایت شما است را طراحی کرده و در اختیارتان قرار دهد. برای سفارش لوگو به این طراحان حرفه ای، ابتدا باید نمونه کارهای ان را تماشا کنید تا بتوانید طراح مورد نظر خود را بیابید.

 قیمت طراحی لوگو به روش انتخابی شما بستگی دارد اما قطعا از طراحی لوگو برای سایت، فواید بسیاری خواهید دید که این هزینه در برابر آن ناچیز خواهد بود.

فلسفه طراحی لوگو برای سایت چیست

قطعا طراحی یک لوگوی حرفه ای برای سایتی که مدیریت ان را بر عهده داریم، جزو موثرترین اقداماتی است که باید انجام دهیم. این حرکت میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد.

۱- چه یک سایت تازه تاسیس داشته باشیم یا یک سایتی قدیمی، دلیلی که برای ایجاد آن داشته ایم در اولویت قرار دارد. لوگو یک عامل بسیار مهم است که هویت هدف شما را تحت تاثیر قرار میدهد. هر زمان که مخاطب شما وارد سایتتان میگردد و آن را مورد بازدید قرار میدهد، اولین موردی که میتواند برای وی ایجاد توجه کند، لوگوی شما خواهد بود. اگر توانستید با طراحی منحصر به فرد لوگوی خود، در نگاه اول مخاطب را جذب کنید، تقریبا بیشترین راه را برای تبدیل وی به مشتری ثابت و دائمی پیموده اید.

۲- لوگو به سایت شما اجازه میدهد که نسبت به سایتهایی که با شما در رقابت هستند، در بالاترین حالت تمایز قرار بگیرید. همان طور که میدانید، یک تفاوت مثبت است که سبب میگردد مخاطبان مشترک جذب شما گردند. هنگامی که لوگوی سایت شما توسط طراحان یک شرکت حرفه ای ایجاد شود، قطعا به آسانی میتوانید سایر رقبایتان را پشت سر گذاشته و پیروز گردید.

۳- تاثیر لوگو در فروش سایت شما به قدری میتواند برایتان مهم گردد، که به دنبال یک استراتژی قوی برای بیشتر معرفی کردن آن باشید. به راحتی میتوانید با طراحی سفارشی لوگو و هدف قرار دادن سایر سیستم عاملها به هدف خودتان دست یابید.

۴- طراحی یک لوگو برای سایتتان با این معنی نیست که حروف و رنگ و نشان را ترکیب کنید و ادعا کنید یک لوگوی خاص دارید. مهم پیام معنا داری است که توسط آن منتقل میکنید. لوگوی خاص، آن است که مشتری را برای لحظه ای هر چند کوتاه به چالش تفکر بکشاند. به یاد بسپارید که لوگو سریعترین و در عین حال راحت ترین راه معرفی تجارت شما به مشتریانتان است.

اهمیت لوگو در برند سازی سایت

لوگوهایی هستند که به لوگوی طلایی شهرت دارند. این لوگوها به گونه ای بسیار عالی دیزاین شده اند که علاوه بر این که اعتماد مخاطب را به سمت خود جلب میکند، سبب میشود در مورد برند شما و محصولات و خدمات ارائه شده توسط شما کنجکاو شوند. این گونه است که برند شما میتواند به شهرت و محبوبیت لایق خود دست یابد.

از جمله مهمترین تاثیرات لوگو در برندسازی سایت، بالا بردن آگاهی از برند یا brand awareness و نشان دهنده ی ارزش و کیفیت محصول و خدمات مورد ارائه است.

فیو ایکون سایت چگونه باشد؟

فیو ایکون مربع کوچکی است در مرورگرها نشان دهنده ی نام یا نشان وب سایت است. برای مثال اگر در نوار آدرس مرورگر بنگرید حتما فیو ایکون G مربوط به گوگل را دیده اید. استفاده از فیو ایکون سایت، در اولین قدم نقش مهمی در زیبایی وب سایت شما دارد و جلوه ای خاص برای آن ایجاد میکند. اما مهمترین انتظاری که میتوان از فیو ایکون داشت شناساندن سایت شما در کنار سایر تب های باز شده در مرورگر است. به عبارت دیگر فروشگاه اینترنتی فاقد فیو ایکون، در مرورگر با نماد عمومی نشان داده میشوند که هیج گونه جذابیت یا وجه تمایزی نمیتوان از آنها دریافت کرد.

نتیجه گیری: یک لوگو با این که طرحی کوچک محسوب میشود اما تاثیر بزرگی بر اهداف شما خواهد داشت. یک لوگوی حرفه ای و در عین حال منحصر به فرد میتواند حلقه ی اعتمادی میان شما و مخاطبان سایتتان باشد و سبب وفاداری مشتریانتان گردد. وب سایت خاص لوگو با تیم طراح حرفه ای که در اختیار دارد میتواند لوگو هایی برای شرکت و سایت شما طراحی کند که علاوه بر زیبایی، به سمبلی دائمی در ذهن مخاطبانتان تبدیل گردد. کافیست به هنر و تخصص ما اعتماد کنید.

آخرین مقالات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقدار پیشرفت:

فهرست مطالب