طراحی لوگو برای شرکت های VIP + مراحل کار

طراحی لوگو برای شرکت | خاص لوگو

طراحی لوگو برای شرکت

یکی از بخشهای مهم در برندینگ شرکتها، طراحی لوگو برای آن است. امروزه بیشتر شرکتهای تبلیغاتی در جهت طراحی لوگو برای شرکت ها فعالیت میکنند. با سفارش لوگو بر اساس هویت برند مورد نظر، میتوانید ارتباطی مثبت و موثر با مخاطب برقرار کنید. بهتر است بدانید که متناسب با انتظارات شما و هدفی که دارید، قیمت طراحی لوگو نیز متفاوت خواهد بود. در ادامه به هر آن چه که درباره ی طراحی لوگو برای شرکت لازم است بدانید اشاره خواهیم کرد.

انواع طراحی لوگو برای شرکت

هر شرکتی نیاز دارد تا به کمک یکی از نمونه های زیر، نسبت به طراحی لوگوی مناسب خود اقدام کند. در این راه میتواند از تیم طراح نیز کسب نظر کند. طراح با توجه به نوع کسب و کارتان، تجربه ی آن را دارد که مشخص کند کدام نوع لوگو برای شما مناسب تر است.

لوگو تایپ: به این نوع از طراحی لوگو برای شرکت، تایپوگرافی نیز میگویند. طراح برای انجام فعالیت خود در این بخش ،حروف را در کنار هم با علم به آناتومی آنها و پیوستگی در طراحی، میچیند. نتیجه ی آن نیز ایجاد یک هارمونی درست در طراحی و افزایش زیبایی بصری لوگو خواهد شد.

لوگو تصویری: در طراحی این نوع لوگو میتوان از اشکال، نمادها، رنگها و غیره استفاده کرد و یک لوگوی خاص و مفهومی ایجاد نمود.

لوگو ترکیبی‌: این لوگوی پر کار و در عین حال وقت گیر، برگرفته از تلفیق دو لوگوی تصویری و تایپی میباشد. طراح باید با ایجاد هماهنگی، بین این دو، شاهکار خود را به نحو احسن ارائه کند.

مزیت طراحی لوگو برای شرکت

همان طور که میدانید لوگو برای هر شرکتی که بینش کاری به آینده دارد، از اهمیت زیادی برخوردار است. قطعا با داشتن لوگو میتوانید به گونه ای برای خود ایجاد هویت کنید که هر فرد مخاطبی با دیدن آن، متوجه شود که به برند شما تعلق دارد. اگر بخواهیم از مزایای داشتن لوگو برای هر شرکت بگوییم، میتوانیم به موارد زیر اشاره کرد:

۱- ایجاد یک هویت سازمانی منحصر به فرد برای شرکت

۲- ارزش بخشیدن به برند تجاری شرکت و ایجاد تاثیرات سازنده و مثبت بر روی برندینگ

۳- درخشیدن در بازار جهانی و متمایز شدن در بین سایر رقبای شرکت

۴- بهره گیری از آن در مواردی که میخواهیم برای شرکت تبلیغات کنیم

طراحی لوگوی اختصاصی برای شرکت

با توجه به رونق کسب و کارها و ایجاد روز به روز شرکتهای جدید، طراحی یک لوگوی خاص برای برند شرکتتان، قطعا تاثیر چشمگیری بر پیشرفت شما خواهد گذارد. اصلی ترین مزیت یک لوگوی اختصاصی، غیر کپی و تکراری بودن آن است. همین امر سبب میشود علاوه بر تمایز شما در بین بسیاری از برندها، مخاطبانتان نیز اعتماد بیشتری به شما پیدا کنند. یکی از مزایای دیگر داشتن لوگوی اختصاصی، امکان ثبت آن برای شرکت است. طبق قوانین حاکم بر این حوزه، لوگوهای غیر حرفه ای و کپی شده از سایر لوگوها، قابلیت ثبت شدن ندارند. بسیاری از شرکتهای تخصصی طراحی لوگو، بر این قوانین و فرایند ثبت لوگو و طراحی اختصاصی آن آگاه هستند و در صورت سفارش این چنین لوگوهایی، قطعا نوع خاص و بلا تشبیه آن را دریافت خواهید کرد.

لوگوی شرکتی متناسب با هویت برند

هویت برند هر شرکتی، بیانگر شخصیت آن و بینشی است که در ذهن مخاطب دارد. لوگو از جمله مواردی است که در تعیین هویت برند نقشی اساسی ایفا میکند. لوگوی هر شرکتی میتواند نمادی متناسب با محصول یا خدمات شرکت، ‌طراحی گردد و به عنوان یک شعار کوتاه اما به یاد ماندنی در معرض دید قرار گیرد.

 اصول طراحی لوگو برای شرکت

۱- لوگویی را انتخاب کنید که خاص باشد، زیرا لوگوها به اختصاصی بودن است که  تمایز پیدا میکنند.

۲- گاهی شرکتها لوگوی قبلی خود را با نوع مفهومی تر و جدیدتر تعویض میکنند که دلیل آن میتواند عدم تاثیر گذاری سابق آن باشد. برای این که مجبور نشوید در آینده لوگوی خود را تغییر دهید، در انتخاب اولیه ی آن کمال دقت را داشته باشید.

۳- یک لوگوی مناسب، باید بر گرفته از ویژگیهای شرکت باشد. به عبارت دیگر طراح باید با توجه به الهام از نوع فعالیت شرکت، هویت و ارزشهای آن، کار خود را به سرانجام برساند.

۴- طرحهای ساده در کمترین زمان ممکن، به راحتی مفهوم خود را به مخاطب القا میکند.

۵- طرحهای خلاقانه، در دید مخاطب جذاب تر و تاثیر گذارتر است. یک لوگوی شیک و برگرفته شده از روانشناسی رنگهای رسمی میتواند به بهترین نحو بدرخشد.

سخن آخر

 همان گونه که خواندید، داشتن یک لوگوی خاص و حرفه ای در آینده ی شرکت شما نقشی بسیار حیاتی و چشمگیر خواهد داشت. پس در اولین اقدام برای پیشرفت کار خود، یک طراح حرفه ای بیابید و از او معجزه ای تحت عنوان لوگو بخواهید. خاص لوگو به عنوان یکی از بهترین شرکتهای طراحی لوگو، با توجه به نمونه های درخشانی که در زمینه ی طراحی لوگو برای شرکت ها دارد، باعث هر چه بیشتر دیده شدن برند تجاری شما خواهد شد.

 

آخرین مقالات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقدار پیشرفت:

فهرست مطالب