جذابترین لوگو های خاص ایرانی و خارجی + عکس 😍

لوگو های خاص | خاص لوگو

لوگو یک عنصر گرافیکی خلاقانه است که در طراحی آن نوشتار و سمبل یا ترکیبی از هر دوی آن ها با هدف معرفی یک کسب و کار یا یک محصول بهره گرفته میشود. لوگو می تواند یک معرفی خلاصه و یادآور یک شرکت یا برند برای مخاطب خود باشد. بنابراین انتخاب یک لوگو مناسب حایز اهمیت می باشد.شاید این سوال در ذهن شما تداعی شود که رمز مورد توجه بودن و ماندگاری برخی لوگوها چه چیزی می تواند باشد و در لوگوهای خاص چه ویژگی هایی دارند؟ برای پاسخ این سوال تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ویژگی لوگوهای خاص و محبوب

 
  • انتخاب یک طرح ثابت برای لوگو و پرهیز از تغییرات پی در پی
  • طراحی ساده جهت سهولت در به خاطر سپردن توسط مخاطب
  • انتقال اطلاعات ساده از فعالیت شرکت یا برند

لوگوهای معروف ایرانی: 


لوگوی بانک صادرات

از جمله لوگوهای معروف ایرانی است که در طراحی آن از نماد یک سکه که در میان دو دست قرار دارد استفاده شده است و اشاره به دارایی، نقدینگی، پولی که حاصل از صادرات است را یادآوری می کند. این لوگو توسط اسماعیل کیا طراحی و توسط مرتضی ممیز کامل شد.

لوگوی بانک صادرات | خاص لوگو

لوگوی بانک صادرات

لوگوی علامت استاندارد

این لوگو از معروف ترین لوگوهای خاص بشمار میرود که در مرکز آن کلمه ایران با فونتی خاص نوشته شده است و فلش هایی که جهت آنها رو به سمت پایین و بالاست سمبلی از حداکثرها و حدالقل های یک محصول یا کالا را نشان می دهد. این لوگو بدلیل پرکاربرد بودن در ذهن مخاطبین ایرانی بسیار ماندگار است و اعتماد و سلامت را تداعی می کند.

لوگوی علامت استاندارد | خاص لوگو

لوگوی علامت استاندارد

لوگوی ایران خودرو

یک ارابه باستانی و تصویری از یک اسب که در حال کشیدن ارابه است. لوگوی ایران خودرو نمادی از سرعت و البته حرکت به سمت جلوست. نام شرکت ایران خودرو در زیر نشان ارابه و اسب به زیبایی درج شده است. این لوگو از طرح های بیژن جناب و متعلق به سال ۱۳۷۰ است. در طراحی جدید لوگو بجای آرم پیکان در کله اسب از نماد سمند استفاده شده است.

لوگوی ایران خودرو | خاص لوگو

لوگوی ایران خودرو

لوگوی هواپیمایی هما

سادگی در عین مفهمومی بودن وجه تمایز و ماندگاری این لوگو در شمار لوگوهای معروف ایرانی بوده است. هما نام پرنده ای اساطیری در ایران باستان است و مخفف نام این شرکت هواپیمایی است.سرستون های تخت جشید که در طراحی آن بکار رفته شده اشاره به بار مسئولیتی است که این شرکت در انجام وظایف خود بر دوش دارد.لوگوی قدیمی هواپیمایی هما از شاهکارهای طراح معروف ادوارد تیگران و متعلق به سال ۱۳۴۰ است. هما یکی از بهترین های لوگوهای خاص در شرکت های هواپیمایی در سرتاسر دنیاست.

لوگوی هواپیمایی هما | خاص لوگو

  •  

از جمله دیگر لوگوهای معروف ایرانی و آشنا برای مشرکین و مصرف کنندگان و مخاطبین ایرانی هستند.

لوگوهای معروف ایرانی لوگوهای خاص

لوگوهای معروف ایرانی لوگوهای خاص

لوگوهای معروف خارجی:

برگر کینگ دومین زنجیره ی پر عظمت فست فود در دنیا می باشد. نام این برند در لوگوی آن که مابین دو نان برگر قرار گرفته قابل مشاهده است و این نکته را به مشتریان خود نشان می‌دهد که در عرصه غذاهای فست فودی و ساندویچ پر طرفدارش معروف خود یعنی همان همبرگر همچنان به عنوان اسطوره ای در میان لوگوهای خاص محصولات فست فود قدرت نمایی می‌کند. از طرف دیگر استفاده از رنگ‌های تند که درطراحی این لوگو بکار برده شده است، موجب می‌شود تا از تمام رده های سنی طرفداران پرو پا قرصی برای خود دست و پا کند.

لوگوی برگر کینگ لوگوی معروف خارجی

لوگوی Sony Ericsson

برای طراحی لوگوی محصولات Sony Ericsson از یک دایره کمک گرفنه شده است .مفهومی را که شکل دایره با لبه های نرم منتقل می کند، ترکیبی از آسودگی و راحتی، برقراری ارتباط، حس امنیت، تکامل می تواند باشد. همچنین شکل حرف e که به چشم می آید، به سرعت بالا و منحصر بفرد محصولات شرکت سونی اریکسون اشاره دارد.لوگوی سونی اریکسون از لوگوی ای خاص و معروف در بین لوگوهای معروف خارجی است.

لوگوی معروف خارجی سونی اریکسون

تعدادی دیگر از لوگوهای معروف خارجی را می توانید در زیر مشاهده کنید.

آخرین مقالات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقدار پیشرفت:

فهرست مطالب